metot bilişim
ankara web tasarım
Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle çil tedavisi özellikle açık tenli, kızıl saçlı ve mavi, yeşil ya da ela göz rengine sahip olan kişilerin ciltlerinde bulunan küçük kahverengi lekelerin temizlenmesi için uygulanmaktadır. Mevsimlere göre azalan ya da çoğalan bu izler, kimi durumlarda rahatsız edici olabilmektedir.

Lazerle çil tedavisi en çok eller, göğüs ve sırt gibi güneşe çok maruz kalan bölgelere yapılır. Bu bölgeler güneşe maruz kaldıkça, cilt UV ışınlarından gelebilecek hasarı azaltmak için melanin üretir. Ten rengini belirleyen melaninin fazla üretilmesi de koyu lekelere yol açar.

Lazerle Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle çil tedavisi çoğunlukla kozmetik nedenlerle yapılmaktadır. Bu tedavide temel amaç çillerin giderilmesi ve belirginliklerinin azaltılmasıdır. Günümüzde farklı çil tedavileri mevcuttur. Her biri farklı tekniklerle uygulanan bu tedaviler arasında en yaygın ve en başarılı olanı lazerle çil tedavisidir. Özellikle açık tenli kişilerde çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Lazerin kendine has dalga boyu çillerin ortadan kaldırılması için gerekli olan etkiyi yaratmaktadır. Çillerin tamamen yok edilmesi için birkaç seans sürdürülmesi gerekmektedir. Çil tedavisi sonrasında ciltte hafif kızarıklar oluşması normaldir.

Lazerle Çil Tedavisinin Artıları Nelerdir?

Daha önce de söylediğimiz gibi, istenmeyen çillerin silinmesi için farklı tedaviler mevcut. Fakat en yaygın olanının lazerle uygulanan tedavi olması da tesadüf değil.

Bu tedavinin bazı avantajları şunlardır:

  • Cilt yüzeyinin hemen altında bulunan kan damarlarını hedef aldığı için deriye hasar vermez.
  • Çillerin giderilmesi için kullanılan lazerin uzun vadeli yan etkileri bulunmaz.
  • Seanslar genelde 10 ila 15 dakika gibi kısa bir süre zarfında gerçekleştirilir.
  • Optimum sonuçlar, ortalama 3 seans sonra görülür.
  • Seans sırasında ağrı ya da sızı hissedilmez. Lokal anestezi gibi önlemlere gerek kalmaz.
  • Tedavi süresince günlük aktivitelerden uzak kalınmaz.

Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Çil tedavisi fiyatlarını etkileyen en önemli faktör çillerin yoğunluğudur. Bazı kişilerde yüzün tamamını kaplayacak seviyede çiller bulunmaktadır. Yüzün küçük bir bölgesindeki çillerin temizlenmesiyle tamamındaki çillerin temizlenmesi arasında süreç bakımından olduğu gibi fiyat bakımından da farklılıklar olacaktır. Diğer yandan omuz, sırt, kol, el gibi bölgelerdeki çiller için de farklı uygulamalar gerekebilecektir. Bu faktörler tamamen kişinin isteklerine ve cildin durumuna bağlıdır. Daha net bilgi almak için bir uzmana danışmakta fayda vardır.

Çil Lazer Tedavisi Zararları Nelerdir?

Bir uzman tarafından yetkili kliniklerde gerçekleştirilen lazerle çil tedavisinin hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Tedaviden Sonra Tekrar Çil Meydana Gelebilir mi?

Lazer çil tedavisi kalıcı sonuçlar alınması beklenen bir uygulamadır fakat bu, çillerin tekrar çıkmayacağı anlamına gelmez. Genetik yatkınlık ya da güneşe fazla maruz kalma gibi durumlar tekrar çil oluşumuna sebebiyet verebilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın