metot bilişim
ankara web tasarım
Lazerle Dövme Sildirme İstanbul

Lazerle dövme sildirme, kalıcı dövmelerin uygun renklerdeki ve cilt tiplerindeki belirginliğinin giderilmesi veya tamamen silinmesi işlemidir. Q-Switched  ND:YAG lazer cihazları, cilde zarar vermeden dövmenin deriden uzaklaşmasını sağlar.

Lazerle dövme sildirme, bu konuda deriye zarar vermeden dövmeyi gideren bir uygulamadır. Lazer cihazı, nano saniyede atışlar yaparak boya partiküllerini hedefine alır. Boya partiküllerinin tuttuğu lazer ışınları, ısıya dönüşerek boyanın parçalanmasını temin eder. Boya parçalanmasının ardından, mikro boya partikülleri “makrofaj” adındaki hücrelerimiz tarafından ciltten atılır.

Lazerle Dövme Sildirme Uygulaması

Dermatolog Dr. Ektan Demir’in kliniğinde kullanılan lazer dövme silme cihazı boyanın rengine uygun olarak farklı dalga boylarına sahiptir ve uygulama bu kritere göre yapılır. Siyah ve koyu mavi renkteki dövmeler, kolay bir şekilde çıkar, yalnız beyaz, sarı renklerle ten rengindeki dövmelerin çıkması biraz daha zordur. Bunun için daha farklı cihazlara ihtiyaç olabilir. Hatta bazen bu cihazlarla da çıkmaz.

Kliniğimizdeki işlemlerdeki seansların sayısı farklı kriterlere göre tespit edilir. Bu noktada dövmenin;

  • Rengi
  • Derinliği
  • Kullanılan mürekkebin rengi ve kalitesi

seansların sayı ve sürelerinin tespiti için önemli kriterler arasında yar alır.

jawline dolgusu

Lazerle Dövme Sildirme İstanbul

Amatör bir şekilde yapılan koyu renkteki dövmeler kolayca çıkarılır. Profesyonelce yapılan dövmelerse cildin derin bölgelerine yapıldığından ve daha kaliteli kolay çıkmayan boyalar kullanıldığından dolayı çıkarılması daha zordur ve daha uzun zaman alır. Bunun dışında, renk sayısı çok olan ve birbirinin üstüne yapılan dövmeler de daha zor çıkarılır.

Dövmenin üstüne yeni bir dövme yapıldığında eski dövme daha aşağı iner. Bu da dövmenin silinmesini zorlaştırır. Bundan dolayı, kimi dövmelerin çıkarılması için daha fazla seansa ve süreye ihtiyaç olabilir.

Dövmelerin Zor Çıktığı Vücut Bölgeleri

Bazı vücut bölgelerindeki dövmeler, diğer bölgelere göre daha zor çıkarılır. Bilhassa, derinin ince olduğu bölgelerdeki dövmelerin çıkarılmasında zorluk yaşanır. Boyun ve gözaltı derileri incedir, bu bölgelere yüksek enerji uygulanamaz.

Dövme eğer yeni yapılmışsa biraz daha zor çıkar. Üzerinden bir yıl geçen dövmeler daha rahat silinir. Genellikle, lazer ile dövme silme uygulaması 7- 10 seans veya daha fazla sürebilir. İşlem, birkaç aşamada gerçekleşir. Tüm aşamalarda dövmenin rengi biraz daha azalır. İki seans arası 4 ya da 6 haftadır. Bunun nedeni, parçalanmış olan boya partiküllerinin deriden atılmasına imkan vermektir.

İşlemin ardından boyaların azaldığı ve vücuttan atıldığı net olarak farkedilir. Lazer ile işlem yapılan bölgelerde işlemden hemen sonra dövmenin üzeri beyazlar, kısa bir süre sonra bu beyazlama normale döner. İşlemden sonra bazen yara ve kabuklanmalar olabilir. Dövme sildirme konusunda yapılan cerrahi işlemler, iz bırakır fakat Q Switched ND:YAG lazer ile yapılan uygulamalar eğer uygun ve onaylı cihazlarla ve uzman doktor tarafından yapılırsa deride iz bırakma ihtimali çok azdır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın