metot bilişim
ankara web tasarım
Masseter Botox Ataşehir

Masseter botox Ataşehir tedavisi hakkında bilgi almak ve randevu kaydı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Masseter botoks hem çeşitli tıbbi sebeplerle hem de estetik kaygılarla yapılan bir uygulamadır. Masseter kasına botoks uygulaması yapılarak istenilen sonuç elde edilir.

Masseter botox Ataşehir bölgesinde bulunan ve masseter kasına yapılan botoks işlemini yapan yerleri bulmak için yapılan aramalardan biridir. Yüzün alt bölgesinde bulunan bu kas çeşitli sebeplerden dolayı genişleyebilir. Masseter botoks işlemi sonrasında bu kasın genişliğine müdahale edilir.

Masseter Botox Ataşehir Nedir?

Masseter botox Ataşehir masseter botoks uygulamasını merak eden insanlar tarafından cevabı merak edilen sorulardan biridir. Bu işlem diş gıcırdatma ve diş sıkma sorunun ortadan kaldırmak ve bu sebeple genişlemiş masseter kasını inceltmek için yapılır. Uzun süreli etkileri olan bir alternatif tedavi olan masseter botoksu sonrası;

  • Erkeksi ve geniş bir yapıya sahip olan çene bölgeniz daha estetik ve feminen bir görünüm kazanır.
  • Belirginliğini yitirmiş çene hatlarınız daha belirgin hale gelir.
  • Yüz şekliniz daha oval bir görüntü alır.

Masseter detoks yöntemi ameliyatsız bir şekilde uygulanır. Bu sebeple morarma, kızarma veya kanama gibi yan etkilerin oluşması engellenmiş olur. Direkt olarak masseter kasına enjekte edilen botoks sayesinde yüzünüz daha oval ve estetik açıdan düzgün görünür. Uygulama sonrasındaki 1 hafta içinde masseter kası yumuşamaya başlar. 5-7 haftalık zaman aralığında ise çene şekli belirgin bir hale gelir.

Masseter Botoksu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Uygulamayı yapacak olan uzmanın fikirleri ve yönlendirmesine göre sürecin devam etmesi çok önemlidir. Hastanın yaşı, çene yapısının özellikleri gibi etmenler oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ortalama bir sonuç için 1 veya 2 seans genellikle yeterli olmaktadır. Fakat uygulama süreci uzman tarafından yönlendirilmelidir.

Masseter Botox Uygulaması Herkes İçin Uygun Mudur?

Hemen hemen herkes için büyük riskler teşkil etmeyen masseter botoks uygulamasının bazı insanlarda uygulanması tavsiye edilmez. Hamile ve emziren anneler için uygulamanın yapılması için beklenmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra sağlık açısından çeşitli sıkıntılar yaşayan insanlara da tavsiye edilmemektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın