metot bilişim
ankara web tasarım
Masseter Botox Nedir?

Masseter botox nedir, kullanım alanları nelerdir? Masseter botoks, diş sıkma ve diş gıcırdatma gibi sorunların önüne geçmek için, masseter kasına yapılan botoks işlemidir.

Peki, masseter botox nedir ve hangi alanlarda tercih edilmelidir? Özellikle diş gıcırdatma ve benzeri sorunların önüne geçmek için uygulanan masseter botox uygulaması bunun yanı sıra çene yanlarındaki kare görünümü düzeltmek ve yüzü inceltmek için de uygulanmaktadır.

Masseter Botox Nedir, Yüz Şekillendirmede Önemi Nedir?

Masseter botox uygulamasının öne çıkan özelliklerini kısaca anlatacak olursak:

  • Masseter kasındaki asimetri için en yaygın çözümdür
  • Diş gıcırdatma sorunlarında etkilidir
  • Masseter kasında bölgesel işncelme için de kullanılabilir
  • Çene kasındaki ağrıların giderilmesini sağlar
  • Yüz şekillendirmede kullanılan yöntemlerden biridir

Masseter botox uygulaması, masseter kasının orantısızlığını düzeltmek için kullanılan en yaygın estetik uygulamalardan bir tanesidir. Masseter botox uygulamasında, çiğneme kaslarının olduğu bölgeye uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında bölgede incelme elde edilir.

Diş gıcırdatma ya da gece diş sıkma gibi sorunlarınız varsa, Masseter botox uygulaması ile bu sorunların da önüne geçebilirsiniz. Gece farkında olmadan dişlerinizi gıcırdatmanız ilerleyen dönemlerde diş kırılmalarına ya da aşınmalara neden olabiliyor. Çene kasındaki orantısız görüntüyü engellemenin yanı sıra Masseter botox sayesinde diş sıkmalarına ve buna bağlı oluşan çenedeki eklem ağrılarının da önüne geçebilirsiniz.

Masseter Botox Nedir?
Masseter Botox Nedir?

Masseter Botox ile Yüz Şekillendirme

Masseter botox uygulaması, çene bölgesindeki orantısız görünümü ortadan kaldırmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesidir. Kadınlarda çene kasının belirgin olması çok daha erkeksi bir görünüme yol açabiliyor. Bu nedenle kadınların çene kaslarına uygulanması halinde bölgede incelme sağlar ve yüz hatlarının daha kadınsı görünmesine yardımcı olur.

Masseter botox uygulaması cerrahi bir işlem olmadığı için sadece birkaç saat içerisinde tedavi tamamlanmaktadır. Ameliyatsız bir uygulama olması, uygulama sonrasında ağrı ve acı oluşmasının da önüne geçiyor. Uygulama kolaylıkları ve tedavinin başarı oranı göz önüne alındığında Masseter botox uygulaması dünyada milyonlarca kadın tarafından tercih ediliyor.

Masseter botox uygulaması sadece birkaç saat içerisinde tamamlanan bir uygulamadır. İşlem tamamlandıktan sonra cilt tipine bağlı olarak birkaç saat ciltte kızarıklık görülebilir. Ancak işlemin genel olarak morarma ve kızarıklık gibi yan etkileri bulunmuyor. Bu sayede Masseter botox uygulamasından sadece birkaç saat sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Uygulama ameliyatsız gerçekleştirildiği için uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemeniz, uygulamanın avantajları arasında yer alıyor.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın