metot bilişim
ankara web tasarım
Medikal Dudak Dolgusu

Medikal Dudak Dolgusu uygulaması ile dudaklarınızda belirgin bir kalınlaşma ve hacim hissedersiniz. Herhangi bir kesi olmaksızın gerçekleştirilen uygulama, dudaklara derinlik katar, dudaklardaki ve dudakların çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Sağlıklı ve genç görünen dudaklara herkes sahip olmak ister. Uygulama ile dudaklarınız eskisinden daha belirgin görünecek, özellikle köşeleri dolgunlaşacak ve yeniden yapılandırılacaktır. Kaçınılmaz olarak meydana gelen dudak deformasyonunun giderilmesi için ideal bir uygulama olan Medikal Dudak Dolgusu daha çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Medikal Dudak Dolgusu Uygulaması

Yaşlanmayla, genetik sebeplerle ya da başka nedenlerle dudaklarda şekil bozuklukları oluşabilir. İncelme ve hacim kaybı en çok görünen dudak estetiği sorunları arasında yer alır. Böyle bir dudak yapısına sahip olanlar, dudaklarının daha hacimli ve dolgun görünmesini ister. Dudaklara uygulanan dolgu ile dudaklarınız öncekine göre büyür, kalınlaşır ve dolgun bir hale gelir. Hatların belirginleşmesi ile yüz-dudak uyumu da sağlanmış olur. Böylelikle uygulamayı alan kişi, arzu ettiği görünüme kavuşur.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptırabilir?

Günümüzde, özellikle bayanlar vücutlarının daha estetik görünmesini istedikleri için dolgu uygulamasına rağbet göstermektedir. Daha belirgin ve hacimli dudaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Dudakların daha uzun süre dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan dudak dolgusu, oldukça basit bir uygulamadır. İstenirse dudak dolgusu dudak botoksu ile birleştirilerek daha genç bir görünüm elde edilebilir.

Uygulamaya başlanmadan evvel dudaklar, çeşitli şekillerde muayene edilir. Dudağın;

  • Yüzdeki açısı
  • Hizası
  • Konumu

değerlendirildikten sonra işleme geçilir. Önemli olan uygulamayı alan kişinin beklentileridir. Kişiye, dudak dolgusundan sonraki yüz görüntüsü hakkında bilgi verilir. Ardından, lokal anestezik kremler vasıtasıyla dudaklar uyuşturulur. Dudakların uyuşmasıyla birlikte dolgu maddesi, çok ince uçlu iğnelerin yardımıyla dudağın içine, belirlenen bölgelere enjekte edilir. Dudakların  anestezik kremlerle uyuşmuş olması, acı hissedilmesini önler.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Uygulama, cerrahi müdahale olmaksızın yapılır. Bu yüzden de kısa sürer. Hemen hemen 30 dakika süren uygulamada kişi, günlük hayatına dönüp tüm işlerini yapabilir. Dolgunun kalıcılığı, kullanılan malzemeye göre değişir. Genel olarak, 8 ay ile 1 yıl arasında değişen dolgu kalıcılığı, bazı dolgu maddeleri sayesinde 5 yıla kadar kalıcı olabilir.

Dolgu Tedavisinden Sonra Ne Yapılmalıdır?

Uygulamanın hemen ardından dudaklarda ödem oluşabilir, bu da 24 ya da 48 saat içerisinde geçer. Ödem geçene kadar dudaklara aşırı soğuk ya da sıcak yiyecekleri temas ettirmemek gerekir. 48 saat boyunca ruj sürülmemeli, dudaklara baskı yapılmamalıdır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın