metot bilişim
ankara web tasarım
Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi nasıl uygulanır? Cildinin kusursuz görünmesini sağlayan mezoterapi; cildin iç kısmına, ince uçlu iğnelerin yardımıyla ilaç enjekte edilmesiyle yapılır. Ciltteki sorunlar, uygulamanın mahiyetini belirler. Farklı sorunlar için farklı ilaçlar tercih edilir.

Oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı uygulama olan mezoterapi nasıl uygulanır? Mezoterapi, birbirinden farklı sağlık sorunlarının çözümünde ideal bir tedavi yöntemidir. selülit, bölgesel zayıflama, çatlak tedavisi, yara izlerinin tedavisi, saç dökülmesini azaltma ve durdurma, kırışıklıkların giderilmesi için günümüzde pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi farklı sağlık sorunlarının giderilmesi için cildin altına enjekte edilen besleyici, vitamin ve mineral içerikli ilaçlardır. Bu ilaçlar, cilde çok ince iğnelerle enjekte edilir. Yüz bölgesine yapılacak mezoterapi uygulamasında ilaçlar, derinin içine ve altına doğrudan uygulanmaktadır. Bu yöntem en hızlı etkiyi almanızı sağlar. Uygulama esnasında kullanılan ilaçların miktarı çok değildir. Bu sayede uygulamayı alan kişiye herhangi bir yan etkisi olmaz.

Yüz Mezoterapisi Cildi Yeniler mi?

Yüz mezoterapisinin pek çok faydası vardır. Bunlardan birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

  • Cildi yeniler
  • Kırışıklıkları azaltır
  • Sarkmaları önler

Yüz mezoterapisinde cilde, yenileme etkisi bulunan hyaluronik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve aminoasit; ince uçlu iğnelerin yardımıyla cilde enjekte edilir. Bu faydalı bileşenler sayesinde cildinizde kolajen ve elastin üretimi artar. Bunun yanı sıra cillteki nem miktarında da artış olur. Cildiniz yenilenmeye başlar.

Mezoterapinin Ne Gibi Etkileri Vardır?

Mezoterapi, cildin farklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Cildiniz matlaşmışsa ve soluk görünüyorsa mezoterapi ile parlaklık kazanabilir. Cildi sarkmış ve yoğun biçimde kırışmış olan bireylerin cildi mezoterapi ile esneklik kazanır. Yaşlanma ertelenmiş olur. Sigara kullananlar için de uygun bir tedavi yöntemi olan mezoterapi, sigaranın ciltte meydana getirdiği olumsuz etkileri önler. Bunun yanı sıra yaz tatili başlamadan evvel güneş ışınlarının zararlı etkisinden korunmak üzere de mezoterapi yaptırabilirsiniz. Tatil sonrasında güneşin ciltte oluşturduğu izleri de mezoterapi tedavisi ile ortadan kaldırabilirsiniz. Sivilce, yara ve yanıkların oluşturduğu izler de mezoterapi sayesinde tedavi edilebilir.

Cilde Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi uygulamasına başlanmadan önce ciltte temizlik işlemi yapılır. Cilt dezenfekte edilir. Uygulamadan 30 dakika önce bölgeye anestezik krem sürülür. Ardından enjeksiyon için hazırlanan karışım, ince iğnelerle deri içine injekte edilir. İstenirse cildin yüzeyine de enjeksiyon yapılabilir.

Mezoterapinin Nasıl Bir Etkisi Vardır?

Mezoterapiden sonra cilt gençleşir ve dinlenmiş görünür. Elastikiyeti artan ciltteki sarkmalar toplanmaya başlar. Kırışıklıklar da mezoterapi uygulamasıyla azalır, cilt daha aydınlık bir görünüm kazanır.

Mezoterapi Kaç Seans Sürer?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte mezoterapi, genellikle 5 ile 20 seansta tamamlanmaktadır. Ancak bölgenin büyüklüğü ve yeri tedavi planını etkilemektedir.

Mezoterapi Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Mezoterapi işlemi, ilk aşamada 1 ile 4 hafta aralıklar ile uygulanır. 4 ya da 6 seansın ardından 3 ya da 6 ayda bir yeni seanslar yapılabilir. İkinci seanstan sonra gözle görülü bir yüz gençleşmesi sağlanır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın