metot bilişim
ankara web tasarım
Migren Botoksu Ataşehir

Migren botoksu Ataşehir hakkında internette çok çeşitli bilgilerin olduğu arama motoru sorgularından biridir. Migren rahatsızlığının giderilmesine yardımcı bir yöntem olarak kullanılan migren botoksu son zamanlarda sıkça tercih edilen yöntemlerden bir olmaya başlamıştır.

Migren botoksu Ataşehir migren problemine dair çözüm arayan insanların sıklıkla bilgi almak istediği konulardan biridir. Migren botoksu ile rahatsızlığa sebep olan kas kasılmalarının önlenmesini ve migren tedavisinde botoksun yardımcı bir unsur olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Migren Botoksu Ataşehir Nedir?

Migren botoksu Ataşehir kişinin yaşam kalitesini büyük oranda etkileyen migren rahatsızlığının tedavisinde kullanılan çözümlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Migrenin sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte çevresel, genetik unsurların hastalıkta etkili olduğu düşünülmektedir. Kronik migren belirtileri aşağıdaki gibidir;

  • Işığa ve sese olan tahammülsüzlük
  • Baş ağrılarının zonklayıcı bir şekilde ve belirli periyotlarla oluşması

Migren botoksu sayesinde kronik olan migren rahatsızlığının ataklarının minimize edilmesi sağlanır. Ense, alın, şakaklar ve boyun bölgesinde belirlenen noktalara ince iğne uçları kullanılarak botoks enjekte edilir. Etkisi ve tedavi yöntemi onaylanmış bir uygulama olan migren botoksu, kronik migren sıkıntısı çeken insanlardan tarafından gittikçe daha çok kullanılan bir yöntem haline gelmiştir.

Botoks Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Migren botoksu sonrası spor, saunaya girmek ve hamama gitmek gibi faatliyetlerden yaklaşık 2 gün boyunca uzak kalınması tavsiye edilir. Bunun yanında kan sulandırı ilaçlardan ve gıdalardan ortalama 2 gün uzak kalmak oldukça önemlidir.

Migren Botoksu Uygulama Periyotları Nelerdir?

Migren botoksu belirli periyotlarla uygulanabilir. Burada önemli olan uzmanın hasta ile ilgili görüşüdür. Atakların sıklığına ve şiddetine göre uzman tarafından kararlaştırılan tedavinin düzgünce uygulanması oldukça önemlidir. Bununla birlikte ortalama bir tedavide 6 ile 8 aylık periyotlarla botoks uygulamasının yapılması yeterli olabilmektedir.

Migren Botoksunun Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar ve Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın etkisi yaklaşık 3 günde içinde başlar. Fakat bu süre 10 yahut 14 güne kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte tek bir seansın etkisi 6 aya kadar sürebilir. Metabolizması daha hızlı çalışan veya spor yapan insanlardaki etkisi diğer insanlara göre daha kısa olabilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın