metot bilişim
ankara web tasarım
Nazolabial Çizgiler Nasıl Giderilir?

Nazolabial çizgiler nasıl giderilir, tedavi için hangi uygulamalar tercih edilmektedir? Nazolabial çizgilerin ortadan kaldırılmasında günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi Nazolabial çizgi dolgusudur.

Nazolabial çizgiler nasıl giderilir, tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? Nazolabial çizgi dolgusu yöntemi ile burun kanatlarından ağız köşelerine kadar uzanan çizgilerin tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız bir estetik yöntemi olması, Nazolabial çizgi dolgusunun tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir.

Nazolabial Çizgiler Nasıl Giderilir, Nazolabial Çizgi Dolgusu Nedir?

Yüzümüzün Nazolabial oluk adı verilen bölgesinde ilerleyen yaşın da etkisiyle yağ dokusunun incelmesi ve cilt altı dokularının zayıflaması ile aşağı doğru sarkmalar görülmektedir. Nazolabial bölgedeki bu sarkma, dışarıdan bakıldığında yüz ifadenizin daha agresif ya da üzgün görünmesine neden olabiliyor. Bu nedenle sarkan bölgenin mimiklerinizi doğru ifade edebilmeniz için tedavi edilmesi gerekiyor.

jawline dolgusu

Nazolabial Çizgi Dolgusu

Nazolabial çizgi dolgusu işlemi, yüzünüzün Nazolabial bölgesinde oluşan derin çizgilerin doldurulması ve mimiklerinizin belirginleştirilmesini sağlar. Aynı zamanda elmacık kemiklerinizin daha dolgun ve dikkat çekici görünmesi için de bu bölgeye dolgu uygulaması yaptırabilirsiniz.

Nazolabial çukurların derinliğine göre uygulamanın etkisi değişiklik göstermektedir. Çizgiler oluşmaya başladığı andan itibaren gecikmeden tedavi sürecine girilmesi, daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Nazolabial çizgi dolgusunun etkileri tedavinin hemen ardından görülebilmektedir. Tedavide kullanılan hyalüronik asit, tam etkilerini 2 hafta içerisinde göstermeye başlar. 2 haftanın ardından yüz hatlarında daha dolgun ve oturmuş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Çizgi dolgusu uygulaması genel olarak 12 ay ile 18 ay boyunca kalıcılığını korumaktadır. Uygulamanın kalıcılığını koruma süresi tedavi sırasında kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve kişinin yaşam şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Sigara kullanan kişilerde uygulamanın kalıcılığı genellikle 12 aydan daha kısa sürmektedir.

Nazolabial Çizgi Dolgusunun Yan Etkileri Var mıdır?

Nazolabial çizgi dolgusu uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Ancak tedaviye başlamadan önce kronik bir rahatsızlığınız ya da cilt hastalığınız varsa, doktorunuza belirtmeniz gerekiyor. Uygulamanın daha kalıcı olması için yılda 1 kez tedavinin tekrarlanması gerekmektedir.

Nazolabial çizgi dolgusu sırasında hyalüronik asit kullanılmaktadır. Vücuda yabancı olmayan hyalüronik asit cildin kendini yenilemesi sağlamakta ve cildi gençleştirmektedir. Halk arasında bilinenin aksine çizgi dolgusu uygulamaları yüzde şişkinliğe neden olmaz ve mimiklerin istenildiği kullanılmasını engellemez.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın