metot bilişim
ankara web tasarım
Fransız Dudak Dolgusu

Nazolabial çizgi, burun kanatlarının yanından başlayarak ağız köşelerine uzanmakta olan çizgilere verilen isimdir. Bu nazolabial çizgiler bebeklerde de bulunmaktadır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak çok daha belirgin bir hal kazanan nazolabial çizgiler, en çok dolgu uygulaması yaptığımız yerlerden biridir. Nazolabial çizgi belirginse eğer daha yaşlı, yorgun veya mutsuz görünüme sebep olabilir. Nazolabial dolgu uygulaması için bütün dünyada en çok tercih Hyalüronik asit içerikli dolgular tercih edilmekte ve bu sayede de oluklar doldurulmaktadır Hyalüronik asit normalde vücudumuzun yapı taşlarından biridir, deri altında ve eklemlerde bol miktarda bulunur ve yaşla gittikçe azalır. Hyalüronik asit, uygulandığı yerde dokuya herhangi bir zarar vermez ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaz çünkü vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir. Uygulandığı yerde kendine su çekerek boşluk olan yeri dolduran jel kıvamında bir maddedir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Nazolabial dolgu uygulamasının ardından gündelik yaşamınıza kesintisiz devam edebilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulaması bir iğne veya kanül yardımıyla cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Nazolabial dolgu uygulaması esnasında uygulama yapılacak olan alanlara uyuştururucu kremler sürülerek ağrı ya da rahatsızlık oluşmaması sağlanır. Uygulama için nadiren lokal anestezik enjeksiyon gerekebilir. Nazolabial dolgu işlemi tek başına ya da diğer bölgelere yapılacak olan dolgu uygulamaları ile birlikte yapılabilmektedir.

Nazolabial Dolgu Uygulamasının Etki Süresi

Nazolabial dolgu uygulamasında kullanılacak olan dolgu miktarı problemin boyutuna göre değişiklik gösterebilir fakat uygulamanın etkisi ise hemen ortaya çıkacaktır. Hatta etki o kadar farkedilebilir olacaktır ki bir tarafa uygulama yapılmasının ardından aynada uygulama yapılmayan taraf ile karşılaştırılınca daha net farkedilir. Uygulamayı takip eden ilk bir ya da iki gün şişlik ve kızarıklık olabilir. Uygulama sonrası en iyi görüntü dolgunun dokuya iyice yerleşmesi ve su tutması sonrası olur, bu da yaklaşık 10-15 gün sonradır. Nazolabial dolgu uygulamasını takip eden ikinci haftanın sonunda kontrol yapılmaktadır. Nazolabial dolgu uygulaması iğne ile gerçekleştirilen bir işlem olduğu için uygulama sonrasında morluk oluşabilir ve morluk oluşması durumunda eczaneden temin edebileceğiniz morluk giderici kremler ya da kapatıcı kremler de kullanabilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi dokuz ile on sekiz ay kadar sürebilecektir. Hyalüronik asit içermekte olan dolguların etki süresi kullanılan dolguya göre değişmekle beraber ortalama 9-18 ay arasında değişse de en kötü ihtimalle bir dokuz ay süresince uygulama yapılan bölgede kalıcılık sağlanabilmektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın