metot bilişim
ankara web tasarım
Plazma Koter Ben Alma

Plazma koter ben alma, genelde tek seferlik bir işlemle sonuca ulaşılabilen ve cerrahi müdahaleye ihtiyaç duymayan çözümlerden biridir.

Plazma koter ben alma yöntemiyle cilt yapısında bulunan pigmentlerin ürettiği genellikle kahverengi veya siyah olan benler kolayca alınabilmektedir. Dermatolog tarafından uygun görülen yöntemler aracılıyla iyi huylu olduğuna karar verilen benler Plexr ile ben alma yöntemiyle alınabilmektedir.

Plazma Koter Ben Alma Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Plexr ile ben alma yöntemi hem plazma koter cihazıyla hem de bu cihazların kullanım kolaylığı sağlayan kalem halinde tasarlanmış modelleri aracılığıyla uygulanabilir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye tutulan plazma cihazı tüm işlem boyunca deri ile temas etmez. Cildin dış tabakasına temas eden cihaz istenilen bölgede bir plazma enerjisi üretir ve üretilen bu enerji o bölgede bulunan benin düşmesine neden olur.

Plazma Koter Yöntemi Güvenilir Midir?

1900’lü yılların başlarından itibaren tıbbi alanda kullanılan plazma enerjisi, o yıllardan bugünlere uzanan bir kullanım geçmişine sahiptir. Cilt ile direkt teması olmadığı için işlem sonrasında enfeksiyon riski minimum olup kanama gibi durumlara yol açmaz. Bunun yanı sıra neredeyse ağrısız bir yöntemdir. Plazma enerjisinin oluşması sebebiyle ortaya ısı çıkar fakat bu ısıyı cildinizde hissettiğiniz bir sıcaklık gibi düşünebilirsiniz.

Başka Hangi Bölgelerde Uygulanmaktadır?

Büyüklüğü belli kriterlere uygun olan ve iyi huylu olan benler bu yöntemle alınabilmektedir. Bunların dışında aşağıdaki bölgelere de plazma koter tedavisi uygulamak mümkündür.

  • Cilt üzerinde kilo alıp vermek, hamilelik gibi sebeplerle oluşmuş çatlaklar
  • Göz çevresinde yaşlanma ve dejenerasyon sebebiyle oluşan kırışıklıklar
  • Üst göz kapağı sarkması

Plexr ile Ben Alma Yöntemi Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu tedavi yönteminde sonuç kalıcıdır ve çoğunlukla ikinci bir işleme gerek duyulmamaktadır. Fakat uygulamanın yapılacağı bölge geniş bir alana sahipse ek tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

3 ile 10 gün arasında süren iyileşme süreci içinde işlemin yapıldığı alanda kabuklar oluşur. Uygulamanın yapıldığı bölgenin kuru ve temiz tutulmasına dikkat edilmelidir. Tahrişi önlemek için aloe vera jeli uygulanabilir.  İyileşme süreci içerisinde oluşan kabuklar ise zamanla koyulaşıp düşerler.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın