metot bilişim
ankara web tasarım
Plexr Lazer Göz Kapağı Estetiği

Plexr lazer göz kapağı estetiği, göz kapağıyla ilgili yapılan estetik bir uygulamadır. Son dönemlerde ciddi bir biçimde rağbet gören uygulama ile gözünüzle yüzünüz arasındaki uygun daha fazla sağlanır. Böylece yüz ifadenizde de bir değişiklik olur.

Plexr lazer göz kapağı estetiği, oldukça etkili, iyi sonuçlar verir. Sarkmış, düşmüş, deri fazlalığı olan, gözleri perdeleyen, kırışan, yaşlı ve yorgun görünen göz kapakları, plexr lazer ile daha estetik bir görünüme kavuşturulur. Göz kapaklarında revizyon yapılır, yaşlılık ve genetik nedenlerden dolayı göz kapağında meydana gelen sorunlar çözümlenir.

Plexr Lazer Göz Kapağı Estetiği Tedavisi

Birbirinden farklı göz kapağı estetiği operasyonları vardır. Ameliyatla giderilebilen sarkma ve gevşemelerin yanı sıra göz kapağının düşmesi gibi durumlarda ameliyatsız bir işlem olan plexr lazerle sorun çözülebilir. Sarkma miktarının az olduğu durumlarda bu yöntem kullanılır. Sarkmanın derecesi artarsa Bleferoplasti isimli cerahi operasyon yapılır.

Plexr Lazer Nedir?

Plexr lazerde ameliyat, dikiş ya da iz bırakan herhangi bir işlem yoktur. Uygulama göz çevresinin estetiğini sağlar. Bütün dünyada kullanılan ve her geçen gün daha fazla tercih edilen yöntem CE belgesine sahip lazer cihazı ile yapılır. Bu yöntemle yüz bölgesindeki şu sorunlara çözüm bulunur:

  • Göz kapağındaki düşüklük ve sarkmalar
  • Göz altı ve çevresinin sıkılaştırılması
  • Dudak üstü çizgilerin yok edilmesi
  • Leke, yara izi ve akne tedavisi
  • Çatlak tedavisi
  • Karın sıkıştırma
  • Ben ve siğil tedavisi
  • Yüz kırışıklıkları

Plexr Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlanmadan önce bölge temizlenir, ardından anestezik krem sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir.  Plazma enerjisini kullanan bir cihaz olan Plexr, cilt yüzeyi ve cihaz arasındaki farkını dikkate alarak havadaki gazları plazma enerjisine dönüştürür. Bu enerji sayesinde cildin yüzey kısmında bulunan lezyonlar buharlaşır ve sorunlu dokular yok olur, ardından da yeni dokuların oluşumu için süreç başlar.

Plexr Lazer Uygulamasının Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr lazer, oldukça konforlu ve rahat bir uygulamadır ve işlemden sonra yapılacak olan bakımlar da kolaydır. Uygulamanın ardından gerçekleşen buharlaşmanın olduğu bölgelerde kabuklanma olur. Bu bölgeleri güneşten korumak gerekir. Bunun için de fondöten uygulanabilir. Kabukların düşmesi beklenmelidir ve bu bölgelere nemlendirici, alkollü ve içinde kimyasal olan kremler uygulanmamalıdır.

Uygulamanın Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Plexr lazer uygulamasının küçük ve kolayca geçen yan etkileri vardır. Kabuklanma, ödem, göz kapaklarındaki balon görünümü, göz kapağı çevresindeki pembelik bunlar arasındadır. Eğer hijyene dikkat edilmezse bölge enfekte olabilir.

 

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın