metot bilişim
ankara web tasarım
Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi nedir, kimlere uygulanır; tedavi sonrası süreç ve dökülme problemi hakkında merak edilenler… Saç dökülmesinin durdurması, saçların doğal ahengini elde etmesi ve saçın canlanarak uzaması için yapılan uygulamalardan biri de saç mezoterapisidir. Mezoterapi, bir tür enjeksiyondur ve saç derisine çok ince uçları olan iğneler ile ilaç enjeksiyonu yapılmak suretiyle uygulanır.

Saç mezoterapisi nedir, sorusunun yanıtını merak edenler için bilinmesi gerekenleri yazımızda bir araya getirdik. Dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan mezoterapi tedavisi, oldukça iyi sonuçlar verir. Saçları çok hızlı bir şekilde azalan erkeklere ve kadınlara yapılan uygulama, saç yapısının daha sağlıklı olmasını sağlar. Mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılan uygulama, saç derisinin beslenerek vitamin ve mineral bakımından desteklenmesini sağlar.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç derisinin orta bölümündeki yapıya düşük dozlardaki enjeksiyon uygulaması ile yapılır. İnce uçlu iğneler kullanılarak yapılan enjeksiyon, saç derisindeki dermiş tabakasını uyarıp deriye mineral, vitamin ve oligelement bakımından destekler. Bu işlemde özel olarak hazırlanan ilaç karışımları kullanılır. İlaçlar, cildin 1 ile 6 cm altındaki kısma enjekte edilir.

Mezoterapi, Başka Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Saç mezoterapisi, çok değişik saç problemlerinde kullanılır.  Mezoterapi uygulaması ile saç dökülmeleri önlenir, bölgesel saç seyreklikleri azalır ve saçlar daha sağlıklı ve gür çıkmaya başlar. Mezoterapi tedavisi, saç dışında başka sorunları ortadan kaldırmak için de kullanılır:

  • Bölgesel zayıflama
  • Selülit
  • Hamilelik döneminde oluşan çatlaklar
  • Yüz gençleştirme
  • Akne ve yara izlerinin tedavisi

Mezoterapi ile Saç Dökülmesini Önleme

Saç dökülmesinin değişik nedenleri bulunur. Kimi saç dökülmeleri mezoterapiye olumlu cevap verir. Bunlar arasında metabolik, stresten kaynaklanan, mevsime bağlı ve hamilelikten sonraki ani dökülmeler bulunur. Hormonal ve genetik dökülmelerde destekleyici bir tedavi yolu şeklinde kullanılır.

Kimler Saç Mezoterapisi Alabilir?

Saç mezoterapisi, birtakım koşulları sağlayanların dışındakilere uygulanmamaktadır. Saç mezoterapisinin uygulanabilmesi için; kalp yetmezliğinin, diyabet hastalığının ve böbrek rahatsızlıklarının bulunmaması gerekir. Bunların yanı sıra, saç mezoterapisi alacak kişilerin gebe veya emzirme döneminde olmaması lazımdır. Antikuagülan tedavisi alanlara da mezoterapi yapılmaz.

Saç Mezoterapisi Tedavisinin Süreçleri

Saç mezoterapisi uygulaması, daha önce hazırlanan ilaç karışımının saç derisinin altına enjekte edilmesi ile yapılır. Mikro enjektörler ile yapılan uygulamada herhangi bir ağrı ya da acı olmaz. Ağrı ya da acı olsa da çok fazla hissedilmez. Uygulamayı alan kişi, tedavinin hemen ardından gündelik yaşamına dönebilir. Saç mezoterapisinin sonuçları, ikinci seanstan sonra görülür. Saçlarını çektiğinde eline beş taneden fazla tel gelenler saç mezoterapisi almalıdır. Yıpranan ve dökülen saçlar bu etkiler,  uygulama ile durur.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın