metot bilişim
ankara web tasarım
Skar Tedavisi İstanbul

Skar tedavisi İstanbul, çeşitli tabakalardan oluşan insan cildinin, dermis olarak adlandırdığımız katmanında meydana gelen dezenformasyonlar sonucu oluşan ve Skar adı verilen kalıcı izleri temizlemek için uygulanır.

Skar tedavisi İstanbul, sivilceler, çeşitli dermiş yaralanmaları ve yanıklar gibi çeşitli sebepler sonucunda ortaya çıkan skarların oluşum sebepleri belirlendikten sonra uygulanır. Skarların sebebi, tedavi sürecini doğrudan etkiler.

Akne skarları ortaya çıkış nedenlerine göre değişiklik gösterir. Bu farklılıklar uygulanacak tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde önemlidir.

  • Rolling Skar
  • Boxcar Skar
  • Icepick Skar

Skar Tedavisi İstanbul Kullanılan Yöntemler

Akne skarları çeşitlerine göre farklı tedavi süreçlerine sahiptir. Derin akne skarlarında birden fazla yöntemin kullanılabilmesi mümkünken daha yüzeysel akne skarlarında daha az komplike tedavilerin kullanılması yeterlidir.

Lazer sistemi ile sivilce izi tedavilerinde, cildin altı ısıtıldığında, kollajen lifleri kısalmaktadır. Bu etki ile cilt gerilerek izlerin azalmasını sağlar. Isının etkisiyle yeni kollajen yapımı için hücreler uyarılır. Artan kollajen ile cilt yenilenmesi sağlanarak sivilce izleri azaltılmış olur. Yara izlerinde ise; derinliğe, büyüklüğe, eskiliğe ve genetik etkenlere göre tedavi yapılmaktadır.

İğneli Radyofrekans Uygulaması

İğneli radyofrekans uygulamasında, radyofrekans enerjisi iğne uçları yardımıyla derinin orta tabakasına gönderilir. Gönderilen enerji orta kısmında bulunan hasar görmüş deri tabakasının ısınmasını ve zarar görmüş kolajen tabakasının yenilenmesini sağlar. Oluşan ve yenilenen kolajen tabakası skarların azalmasını sağlamaktadır. Uygulama öncesinde uygulama bölgesi anestezik kremle uyuşturulur. İğneli radyofrekans uygulaması süresi 15 ile 20 dakika arasında değişir. Seans aralıkları 2 yahut 4 hafta olarak tutulup toplamda 4 seanslık bir tedavi süreci izlenebilir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması

Fraksiyonel lazer uygulaması, sağlam deri alanlarına sahip Skar bölgelerinde mikro düzeyde hasarlı bölgeler oluşturarak, bu alanların iyileşirken yeni kolajen yapıları oluşturması prensibine dayanır. Uygulama öncesinde deri anestezik kremle uyuşturulur. Uygulama 10 ile 20 dakika arasında sonuçlanır ve sonrasında uygulama yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir.

Mezoterapi Enjeksiyonu

Fraksiyonel lazer ve iğneli radyofrekans uygulamalarında destekleyici bir yöntem olarak kullanılır. İnce iğnelere vasıtasıyla deriye Hyaluronik asit ve kolajen takviyesi yapılır. Uygulama öncesinde bölge anestezik kremle uyuşturulur ve işlem 15 ile 20 dakika arasında sonuçlanır. 1 veya 2 haftalık aralıklarla tekrarlanabilir.

Akne Skarı Tedavisi Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Akne skarı tedavisinin etkilerini göstermesi için bir süre geçmesi gerekir. Genelde 4 ila 6 hafta içerisinde bir miktar iyileşme gözlemlenebilir. Tamamen temizlenmesi içinse 2 ya da 3 ay gerekebilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın