metot bilişim
ankara web tasarım
Tüy Sarartma Nedir?

Tüy sarartma nedir, lazerle tüy sarartma işlemi hangi bölgelere ve kimlere uygulanmaktadır? Klasik lazer epilasyon uygulamaları kılların birkaç hafta içerisinde dökülmesini sağlarken ince kıllara etki edemeye bilmektedir. Bu ince kılların beyazlatılmasında ise lazerle tüy sarartma işlemi tercih edilmektedir.

Peki, lazerle tüy sarartma nedir ve nasıl uygulanır? Lazerle tüy sarartma işlemi epilasyon uygulanamayan bölgelerdeki kılların beyazlatılması işleminde kullanılmaktadır. Bu nedenle tüy sarartma işlemi genellikle boyun, yüz ve kollar için tercih edilmektedir.

Tüy Sarartma Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Tüy sarartma işlemi, epilasyon cihazının görmeyeceği kadar ince tüylerin beyazlatılması işlemidir. Bu nedenle epilasyon yapılabilen tüm bölgelere uygulanır. Tüy sarartma işlemi uygulandığı anda bölgedeki kıllarda beyazlama görülür. Uygulama yapıldıktan birkaç hafta sonra beyazlayan tüyler dökülmeye başlar.

Tüy sarartma uygulaması ile dökülen kılların tekrar uzama süresi kişinin kıl yapısına göre farklılık göstermektedir. Uygulama sonrasında beyazlayan kıllar 2 hafta içerisinde dökülür, bunun ardından 1 ay ile 3 ay arası bir sürede tekrar çıkmaya başlar. Bölgede tekrar kıl çıkmaya başlayınca tüy sarartma işlemi de tekrar uygulanabilir.

Tüy Sarartma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Tüy sarartma işlemi tüm cilt tiplerine uygulanabildiği için son derece güvenli bir uygulamadır. Epilasyon uygulamalarından farklı olarak tüy sarartma işlemi yaz aylarında da uygulanabilmektedir. Tüy sarartma işleminden sonraki birkaç gün boyunca direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamanız yeterlidir. Yaz aylarında da uygulanabiliyor olması tüy sarartmayı oldukça popüler hale getirmektedir.

Lazerle tüy sarartma uygulaması ameliyatsız ve tamamen acısız geçen bir operasyondur. Uygulama sırasında çok hafif bir batma hissi oluşsa da uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Lazerle tüy sarartma uygulamasının ardından ciltte elastin ve kolajen salgılamasında artış görülür. Bu sayede sadece istenmeyen tüylerin beyazlatılmasına ve dökülmesine değil aynı zamanda cildin kendini yenilemesine de faydalıdır. Uygulama sonrasında cildin kendini yenileme hızı artar ve ciltte gençleşme görülür.

Tüy sarartma işleminin herhangi bir cilt hastalığınız yoksa, yan etkisi yoktur. Uygulamanın hemen sonrasında, lazer uygulanan bölgede kızarıklıklar görülebilir. Ancak bu kızarıklık birkaç saat içerisinde normal haline döner ve hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Uygulamanın ardından özellikle birkaç gün, güneşin yoğun olduğu saatlerde direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edilmelidir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın