metot bilişim
ankara web tasarım
Baby Botoks İstanbul

Baby botoks İstanbul ili sınırları içerisinde bulunan ve yüzündeki deformasyonlardan kurtulmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesi. Yaklaşık yirmi yıldır plastik cerrahi tarafından uygulanan botoks yönteminin yeni bir versiyonu.

Baby botoks İstanbul aynı zamanda mikro botoks olarak da adlandırılabilir. Yüze hacim kazandırmayı, kırışıklıkları ve ince çizgileri düzeltmeyi amaçlayan tedavi yöntemi, geleneksel botoks uygulamalarına nazaran daha doğal bir görünüme kavuşulmasını sağlar.

Baby Botoks İstanbul Nasıl Yapılır?

Baby botoks İstanbul içerisinde uzmanlaşmış kliniklerde yapılabilmektedir. Baby botoks yaptıracak kişilerin herhangi bir cilt hastalığından mustarip olmaması ve botulinum toksine alerjik reaksiyon göstermiyor olması gerekir.

Baby botoks tedavisi için adımlar şöyledir:

  • Randevunuza makyajsız bir şekilde gelin.
  • Sterilize klinik ortamında yüzünüz alkollü pamukla temizlenir. Bazı kişiler için enjeksiyon bölgesine hafif anestezikler uygulanabilir.
  • Doktorunuz, kararlaştırdığınız miktarda botoksu yüzünüzün istediğiniz bölgelerine enjekte etmeye başlar. Bu işlem sadece birkaç dakika sürer.
  • İşlem sonlandığında doktor koltuğundan kalkarak gündelik yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Baby Botoks Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Baby botoks sonrasında iyileşme oldukça hızlıdır. Aslında enjeksiyonlar yapıldıktan sonra bir iyileşme sürecinden bile bahsedilemez. Hemen gündelik hayata dönülebilir. Fakat yine de işlemi takip eden ilk birkaç gün içerisinde bazı uygulamalar yapılabilmektedir.

Tedaviden sonraki birkaç gün boyunca yüze hafif masaj yapılmaması önerilmektedir. Botoks malzemesinin dağılmasını önlemek adına koşu gibi yorucu egzersizlerden de kaçınılmalıdır.

Baby botoksun nihai sonuçları yaklaşık bir hafta içerisinde ortaya çıkacaktır. Fakat bu yöntem kalıcı değildir. 2 – 3 ay sonra yüzünüz eski haline dönecektir. Bu noktada enjeksiyonu tekrarlamanın hiçbir sakıncası yoktur.

Baby Botoks İstanbul Fiyatları

Baby botoks fiyatı hesaplanırken hem tedaviyi uygulayan kişinin deneyimi ve mahareti, hem de malzemenin kalitesi hesaba katılır. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör de hangi bölgeye uygulanacağıdır. Enjeksiyonu gerçekleştiren kişiye bağlı olarak kullanılacak botoks miktarı da değişebilmektedir. İşinin ehli ve insan anatomisini iyi bilen bir uzman, malzemeyi çok daha verimli kullanacaktır. Baby botoks yaptırmaya karar verdiyseniz, konunun uzmanlarıyla çalışmanız gerektiğini de unutmayın.

Normal botoksla baby botoks arasındaki fark nedir?

Baby botoks da geleneksel botoksla aynı mantıkla yapılır. Aradaki fark, baby botoksta daha doğal bir görünüm elde etmektir.

Baby botoks ne kadar kalıcıdır?

Geleneksel botoks gibi baby botoks da en fazla 4 ay kalıcıdır.

Kimler baby botoks yaptırmamalıdır?

Hamile ya da emziren kadınlar ve nörolojik hastalığı olan kişiler baby botoks yaptırmamalıdır. Ayrıca botoksun her tür kırışıklık için çözüm olmadığı hesaba katılmalıdır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın