metot bilişim
ankara web tasarım
Baby Botoks

Baby Botoks yöntemi sayesinde siz de klasik botoks yöntemlerinde karşılaşılan yüz ifadesindeki değişme ya da mimiklerin istenildiği gibi ifade edilememesi sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Baby Botoks yöntemi, klasik botoks tekniklerinde görülen çeşitli olumsuzlukların önüne geçilmesi için ortaya çıkan ve günümüzde yaygın olarak kullanılan bir botoks yöntemidir. Bu sayede klasik botoks tekniklerinde görülen mimiklerin ifade edilememesi ve yüzde donuk bir görüntü oluşması gibi sorunların önüne geçerek, daha ilgi çekici bir yüze sahip olabilirsiniz.

Baby Botoks Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Baby botoks yöntemi genellikle botoks yaptırdıktan sonra özellikle yakın çevresi tarafından tedavinin fark edilmesini istemeyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Klasik botoks yöntemlerinden farklı olarak Baby Botoks yönteminde, yüz hatlarındaki kırışıklıklar giderilmekte, bununla birlikte yüzün genel yapısı ve mimiklerde bir değişim görülmemektedir.

Baby Botoks tedavisinin diğer tedavilere kıyasla sunduğu en büyük avantajlar arasında, kırışıklık ve benzeri sorunlar giderilirken, doğal görünümün korunması yer alıyor. Bu sayede sizi rahatsız eden kırışıklıklardan kurtulup, botoksun tüm faydalarından yararlanırken yüz hatlarınızın da doğal yapısını korumasını sağlayabilirsiniz.

Baby Botoks Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Botoks uygulaması yaptırmak isteyenlerin, öncelikle kendi yüz hatlarını ve mimiklerini kontrol ederek botoksa ihtiyacı olup olmadığını tespit etmesi gerekiyor. Genel anlamda yüz hatlarındaki kırışıklıkları önlemek için gerçekleştirilen botoks işlemleri, gülümseme ve kaşları çatma gibi durumlarda oluşan anlık kırışıklıkları etkilemiyor. Bu nedenle dinlenme halindeyken yüz hatlarınızda kırışıklıklar oluşmaya başlıyorsa, botoks yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Scarlet S Altın Frekans

Botoks yaptırmadan önce ve botoks yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken farklı detaylar yer alıyor. Daha verimli bir operasyon geçirmek ve istediğiniz görünüme kavuşmak için farklı noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Peki, botoks yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Botoks Yaptırmadan Önce

Botoks yaptırmadan en az 24 saat önce alkol tüketilmemesi öneriliyor. Botoks sırasında kullanılan ilaçların yer değiştirmesi ya da botoks uygulanan bölgenin morarması gibi sonuçlar, alkolün kan sulandırıcı etkisi nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

Baby Botoks yaptırmadan en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçların tüketilmemesi, düzenli olarak kullanılan ilaçlarda kan sulandırıcı etkiler bulunuyorsa, botoks yaptırmadan önce uygulamayı yapacak doktor ile bilgilerin paylaşılması gerekiyor. Aspirin ve benzeri ağrı kesicilerin de kan sulandırıcı etkisi bulunduğu için, uygulamadan en az 1 hafta önce alınan tüm ilaçlara dikkat edilmesi, operasyon başarısı açısından büyük önem taşıyor.

Tüm botoks uygulamalarında, operasyon yapılan bölgenin tam olarak iyileşmesi genellikle 2 hafta, botoks etkilerinin görülmeye başlaması ise 1 haftayı bulabiliyor. Bu nedenle özel bir davete katılmadan önce botoks yaptırmak istiyorsanız, randevunuzu buna göre ayarlamanız gerekiyor.

  • Botoks Yaptırdıktan Sonra

Botoks uygulamalarından sonra, cildin tahriş olmasını engellemek için oldukça hassas davranılması gerekiyor. Bu nedenle botoks uygulanan bölge tam olarak iyileşene kadar yüzü ovalamaktan ve masaj yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. Botoks sırasında uygulanan ilacın yer değiştirmemesi ve operasyon yapılan bölgenin daha kısa sürede iyileşmesi için bölgeyi mümkün olduğu kadar dış etkilerden korumanız gerekiyor.

Botoks uygulaması yapılan bölgeye, en az 10 gün içerisinde lazer ve benzeri yeni tedaviler uygulanmaması gerekiyor.

Botoks uygulamalarından sonra, özellikle ilk 24 saat içerisinde kan akışını hızlandıracak egzersiz ve antrenman gibi aktivitelerden uzak durmak, ilacın etkisinin tam olarak görülmesine fayda sağlayacaktır. İlacın uygulanan bölgeye tam olarak oturmasını sağlamak için tam iyileşme görülene kadar hayatınıza daha sakin devam etmeniz gerekiyor.

Botoks uygulamalarından önce alkol tüketilmemesi gerektiği gibi uygulamadan sonra ilk 24 saat içerisinde de alkol tüketilmemesi gerekiyor. Alkolün kan sulandırıcı özelliği, botoks uygulamalarında istenmeyen sonuçlar görülmesine neden olabiliyor.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın