metot bilişim
ankara web tasarım
Hifu Fokuslu Ultrason

Hifu fokuslu ultrason, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason olarak bilinen HIFU, ağrısız bir yüz gerdirme operasyonudur. Kolajen üretiminin uyarılması için ultrason enerjisi kullanılarak gerçekleştirilir. Etkinliği ve güvenirliği klinik çalışmalarda ispatlanmış bir uygulamadır.

Hifu fokuslu ultrason tıp alanında tümör tedavilerinde halihazırda kullanılan bir uygulamadır. Estetik alanındaki kullanımları ise 2008 yılında başlamıştır. Kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma gibi estetik müdahalelerde de kullanılan yöntemlerden biridir.

Hifu Fokuslu Ultrason Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Fokuslu ultrason deri tabakasında bulunan kolajen yapısının üretimini odaklanmış ultrason enerjisi kullanarak aktive eden cihazlarla uygulanır. İşlemin yapılacağı hedef bölgeler kullanılan enerji sayesinde belirli bir sıcaklığa ulaşır.

Bu hücreler bahsedilen sıcaklığa ulaştığında hücresel hasar yaşarlar. Hasar almış hücre fikri kulağa çok mantıklı gelmese de aslında bu duruma gelmiş hücreler kendilerini toparlamak için daha fazla kolajen üretmeye başlarlar. Fazladan kolajen üretimi cildin sıkılaşmasını ve kırışıkların azalmasını sağlar.

Hifu Yönteminin Yararları ve Kullanılma Sebepleri

Hifu fokuslu ultrason uygulaması deri tabakası içinde belirli bir bölgeye odaklandığı için deri yüzeyinde herhangi bir iz bırakmaz. Bu sebeple insanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bunun yanı sıra HIFU uygulamasının etkili estetik sorunları aşağıdaki gibidir.

  • Kırışıklık azaltma
  • Boyun bölgesindeki sarkık cilt
  • Kaş ve göz kapağı kaldırma
  • Sarkmış dekolte bölgesinin sıkılaştırılması
  • Çene bölgesindeki sorunlar

Fokuslu Ultrason Güvenilir Bir Yöntem Midir?

Uygulamanın etkinliği ve güvenirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Uzun bir süredir tıbbi alanlarda kullanılan ve bir sürü alanda kendini kanıtlamış bir yöntemdir. Buna ek olarak Hifu uygulaması derinin derin tabakalarında hedeflenmiş bölgelere uygulandığı için cilt üzerinde iz bırakmaz.

Plazma Koter Ben Alma

Hifu Herkes için Uygun Mudur?

HIFU uygulaması hafif veya orta derecede cilt gevşekliği olan 30 yaşından büyük insanlarda en ideal sonucu verir. Fakat cildi hasar görmüş ve cilt gevşekliği düzeyi yüksek olan kişilerde başka ek tedavilere ihtiyaç duyulabilir.

Yaş nedeniyle ciddi sarkmaları bulunan kişiler için ise uygulama yapılmadan önce cerrahi müdahale gerekebilir. Cilt üzerinde açık lezyonları ve enfeksiyonları olan kişiler için önerilmez.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın