metot bilişim
ankara web tasarım
Q-Switched Lazer Akne tedavisi

Q-Switched Lazer Akne Tedavisi, akneden dolayı sorun yaşayanlar için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Estetik uygulamalarda, tüm dünyada sıkça kullanılan lazer cihazı, farklı cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılır.

Q-Switched Lazer Akne Tedavisi, aknenin bulunduğu cildin eski haline dönmesini sağlar. Lazer cihazının yaydığı ısı enerjisiyle akneler, kurumaya başlar. Ardından, aknelerin oluşmasına yol açan cilt yağlanması kontrol edilir. İşlem, gözeneklerin sıkılaşmasını sağladığı gibi yeni akne ve sivilcelerin oluşumunu da önler.

Akne Nedir?

Akne cildin üstünde ortaya çıkan, belirli sınırlara sahip kırmızı renkli ve iltihaplı kabartılardır. Oluşma nedeni, hormon değişiklikleri ve dengesizliğidir. Bilhassa, hormonal değişimin ve gelişimin arttığı ergenlikte akneler daha fazla oluşur. Ancak akne izleri, ergenlikten sonraki evrede kendi kendine iyileşebilir. Ergenliği sonunda yok olmayan ve etkinliğini devam ettiren, kimi zaman da artan aknelerin sebepleri farklı olabilir. Bunların başında;

  • Hormonal bozukluklar
  • Kistler
  • Ciltteki aşırı yağlanma
  • Guatr

gelebilir. Bundan dolayı, ergenliğin sonunda iyileşmeyen akneler için vakit geçirmeden hekime başvurmak lazımdır.

Q-Switched Lazer Akne Tedavisi İstanbul

Q Switched lazer cihazı ile gerçekleştirilen tedavide, var olan aknelerin kurutulmasının yanı sıra, parlak ve pürüzsüz bir cilt elde edilir. Lazer cihazı ile gerçekleştirilen uygulama, genel itibarıyla kalıcıdır. Ancak aknenin oluşmasına yol açan sebeplerin yeniden ortaya çıkması, akne oluşmasına neden olabilir. Yapılan uygulamanın ardından, elde edilen sonuçların sürdürülebilir olması için cilde günlük bakımların doğru ürünlerle yapılması ve cildin su bazlı ürünler ile temizlenmesi lazımdır.

Q-Switched Lazer Leke Tedavisi

Lazer ile Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle akne tedavisine başlanmadan evvel, derinin üst kısmı tedavi için hazırlanır. Hazırlıktan sonra, cildin temizlenmesi lazımdır, bu sayede lazer ışınları daha iyi işlev görür. Cilt temizlendikten ve kurutulduktan sonra sorunun seviyesine uygun olarak lazer atışları yapılır. Böylece, akne kurutma ve iyileştirme işlemi başlatılmış olur. Uygulamanın seans sayısı, farklı kriterlere göre belirlenir:

  • Akne sayısı
  • Aknelerin derinliği
  • Aknelerin bulunduğu bölge

seans sayı ve süresinin belirlenmesi için dikkate alınan ölçütler arasında yer alır. Ancak genel olarak 3 seans ile işlem tamamlanır.

Q-Switched Lazerle Akne Tedavisinin Yapıldığı Bölgeler

Lazer tedavisi, vücudun farklı bölgelerine uygulanır. Yüz, alın, yanak, çene, elmacık bölgesi, sırt bu bölgeler arasındadır. Hekim muayenesinin ardından farklı bölgelerde de lazer ile akne tedavisi yapılabilir. Lazer cihazı ile gerçekleştirilen uygulamanın ardından akneler ciltten uzaklaştırılır ve yeni aknelerin oluşması önlenmiş olur.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın