metot bilişim
ankara web tasarım
Q-Switched Lazer Dövme Silme

Q-Switched lazer dövme silme, dövme yaptıran ancak daha sonra yaptırdığı dövmeden sıkılan ya da rahatsız olanlar için eşsiz bir dövme silme yöntemidir. Lazer cihazı, cilde zarar vermez. Boyayı parçalayarak dövmenin silinmesini sağlar.

Q-Switched lazer dövme silme, dövme silme konusunda etkili bir yöntemdir. Cihaz, nano saniyede atışlar yapar ve boya partiküllerini hedefler. Boya partiküllerince tutulan lazer ışını, ısıya dönüşür ve parçalanmaya başlar. Boya parçalandıktan sonra, partiküller “makrofaj” adı verilen hücreler tarafından ciltten uzaklaştırılır.

Q-Switched Lazer Dövme Silme İşlemi

Lazer cihazı, boyanın rengine göre farklı dalga boylarında uygulanır. Siyah ve koyu mavi renkler, kolayca çıkmaktadır. Yalnız beyaz, sarı renkler ile ten rengi dövmeleri silmek daha zor olur. Bu renkler, tam olarak çıkmaz. Böyle durumlarda, seans sayısı artırılır. Dövmeleri sildirmek, yaptırmak kadar kolay değildir. Lazer cihazıyla dövmeler, daha uzun bir sürede çıkarılır. Uygulanacak seansların sayısı farklı parametrelere göre belirlenir:

  • Boyanın rengi
  • Dövmenin derinliğine
  • Dövmenin yaşına
  • Dövmenin yapıldığı bölgeye

Seans sayısının ve süresinin belirlenmesinde etkilidir.

Lazerle Dövme Silme İstanbul

Koyu renkli olan ve amatörce yapılan dövmeler daha kolay çıkarılmaktadır. Profesyonel dövmeler, daha derin bölgelere yapıldığı için bunların çıkarılması da bir hayli zordur. Ayrıca, çok renkli olan ve üst üste yapılan dövmelerin çıkarılmasında da zorlanılmaktadır. Dövme üzerine yeniden dövme yaptırılması, eski dövmenin daha aşağı bölgelere itilmesine neden olmaktadır; dövmenin çıkarılmasında zorluklar yaşanmasına yol açmaktadır. Bu yüzden bazı dövmelerdeki seansların sayısı ve süresi artmaktadır.

Vücudun Hangi Bölgelerindeki Dövmeler Daha Zor Çıkar?

Vücudun bazı bölgelerindeki dövmeler, daha zor çıkarılmaktadır. Özellikle, ince derili vücut bölgelerinde işlem esnasında zorlanılmaktadır. Boyundaki ve gözlerin altındaki deriler incedir, bu bölgelere yüksek joul uygulanamamaktadır.

Dövmenin üzerinden geçen zaman, silinmesini de zorlaştıracaktır. Genel olarak, lazerle dövme silme işlemi 4 ile 10 seans arasında değişmektedir. İşlem, aşama aşama yapılır. Her aşamada dövmenin rengi bir miktar daha solar. İki seansın arasında 4 ya da 6 hafta geçmelidir. Çünkü parçalanan boya partiküllerinin deriden atılmasıdır.

İşlemden hemen sonra boya partiküllerinin parçalandığı görülebilir. Lazerle tedavi yapılan bölgede beyazlamalar başlar. Dövme silme konusunda en iyi çözüm lazerdir.  Ancak derine işleyen ve üst üste yapılan dövmelerin tam olarak çıkması gerçekten zordur. Dövme sildirme konusunda yapılan cerrahi operasyonlar, iz bırakır ama Q Switched lazerle yapılan işlem deride herhangi bir iz bırakmaz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın