metot bilişim
ankara web tasarım
Russian Lips Dudak Dolgusu

Russian lips dudak dolgusu benzer dolgu uygulamalarında olduğu gibi, dudaklardaki hacim kaybını telafi etmeye odaklanmaktadır. Uygulama, alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştirildiği takdirde son derece etkilidir.

Dudaklar, insan yüzünde bulunan ve en sık kullanılan bölümdür. Gülerken, konuşurken, jest ya da mimiklerimiz şekillenirken dudaklarımız ayrı bir öneme sahiptir. Günümüzün güzellik algısında, daha dolgun görünen dudaklar daha çekici bulunmaktadır. Russian lips dudak dolgusu bu nedenle son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?

Dudağa hacim kazandırmaya yönelik estetik işlemler, ince ya da yıpranmış, zayıf dudaklara yönelik gerçekleştirilmektedir. Bu, tıbbi bilgi gerektiren bir işlemdir ve yalnızca bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Russian lips ya da Rus dudağı, uygulama bölgesini daha dolgun bir hale getirmeyi amaçlayan estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Halk arasında dudak botoksu ya da dudak dolgusu olarak da anılmaktadır. Aslında bu işlemlerin özelleşmiş bir çeşididir. Yaşın ilerlemesi, bazı çevresel etkenler, beslenme rejimi gibi sebepler zamanla dudakların hacmen zayıflamasına yol açmaktadır. Bu sorunu çözmek için, genel olarak ameliyatsız, pratik ve etkili yöntemlere rağbet olmaktadır.

İşlemi yaptırmayı planlayan kişilerin temel hedefi, dudaklarının istedikleri görüntüye kavuşmasıdır. Rus tekniği dudak dolgusu yaptıranlar genellikle olumlu geri bildirimlerde bulunmaktadır. Uygulamanın, alanında deneyimli bir hekime yaptırılması gerekmektedir.

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyat

Öncelikle Rus tekniği dudak dolgusu nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayalım. İşlem adımları kabaca aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Genellikle hyaluronik asit tabanlı ve geçici özellikte bir dolgu temin edilir.
  • Dudağa anestezik etkisi olan bir krem sürülür ve uyuşturulur. Bu sayede acı hissi yok denecek kadar düşük bir düzeye iner.
  • Dolgu malzemeleri azar azar ve kişinin dudak şekline uygun olarak verilir.
  • Kıl iğne olarak bilinen incecik iğneler aracılığıyla dolgu dudağa nakledilir. Bu, yaklaşık 15-20 dakika zaman alır.
  • Dolgunun dikey olarak aktarılması daha uygundur.

Rus tekniği ile dudak dolgunlaştırma işlemi, uzman ellerde, doğru bir şekilde yapıldığında dudaklar hacim kazanarak çekici bir görünüme sahip olacaktır. Şekilsiz bir genişleme ya da ördek dudağı görünümü gibi sorunlar yaşanmayacaktır.

Dudak dolgusu fiyatları ise aşağıda sıralanan bazı faktörlerden etkilenebilir;

  • Uygulamanın gerçekleştirileceği kliniğin fiyat politikaları
  • Dolgu malzemesi ve kalitesi. Örneğin bu malzeme hyaluronik asit içerebilir.
  • Dolgunun ortalama kalıcılık süresi
  • Hekimin deneyimi
  • Ek bir işlemin yapılıp yapılmayacağı

Russian lips dudak dolgusu fiyat bilgisi almak için, web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Farkı Nedir?

Rus dudağı tekniği nedir? Bu uygulamayı klasik dudak dolgusu ile kıyasladığımızda belirgin bir avantajı olduğunu görebiliriz. İşlem sayesinde yalnızca dudak değil, dudak çevresi de belirgin hale gelmektedir.

Dolgu malzemesinde yer alan hyaluronik asit, insan vücudu ile uyumludur ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dolayısıyla alerjik bir reaksiyon oluşturması beklenmez. Fakat bazı geçici yan etkiler görülebilir. Bunlar da en fazla beş gün içinde kaybolmaktadır.

Yan etkiler şişme, morarma ve yara oluşumu olarak sıralanabilir. Şişme ve morarma olağan bir durumdur ve özel bir işlem gerektirmez. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden düzelmektedir. Ancak yara oluşumu dikkate alınması gereken bir sonuçtur. Uygun bir şekilde yapılan başarılı işlemlerde yara görülmesi beklenmez.

İşlemi yalnızca deneyimli bir hekim gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde enfeksiyon riski başta olmak üzere çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Aynı zamanda estetik bir görünüm yerine şekilsiz bir dudak ile de karşı karşıya kalınabilir.

Rus Dudak Dolgusu Kalıcı mı?

İşlem sırasında genellikle kalıcı dolgu malzemesi tercih edilmez. Kalıcılık süresi hakkında kesin bir zaman söylemek mümkün olmaz. Çünkü kişinin dudak yapısı ve yaşı gibi faktörler, kalıcılık süresini değiştirebilir. Ortalama bir süre vermek gerekirse, Russian lips dolgusunun kalıcılığının 15-22 ay arasında olduğu söylenebilir.

Bu dolgu işlemi için aranan özel bir dudak tipi yoktur. Uygulama her dudağa başarıyla yapılabilir. Ancak kalın ve düzgün şekilli dudaklarda böyle bir işleme genellikle gerek duyulmaz. Eğer dolguya karar verdiyseniz hekiminiz dudağınızı işlem açısından değerlendirecek ve gerekli planlamayı yapacaktır. İşlemler öncesinde kişiler bilgilendirilmekte ve tavsiyeler verilmektedir.

Dudak dolgusu cerrahi bir operasyon değildir. Dolayısıyla öncesinde dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur. Ancak düzenli olarak kan sulandırıcı ilaç alan ve bu ilaçları bırakmaması gereken kişilerin dolgu işlemine iyi karar vermesi gerekmektedir. Çünkü bu durum, şişkinlik ve morarma gibi yan etkilerin görülme riskini arttıracaktır. En iyi planlamayı hekiminizle birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

 

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın