metot bilişim
ankara web tasarım
Alexandrite Lazer Ataşehir

Alexandrite Lazer Ataşehir, dövme sildirme, yaşla birlikte oluşan lekeleri giderme gibi sebeplerle kullanılan bir lazer türüdür. Estetik alanda epilasyon uygulamalarında uzun süredir kullanılan bir lazer çeşididir. Bu nedenle etkisi ve güvenilirliği kanıtlanmış ve bir çok güzelleştirme uygulamasında tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Alexandrite Lazer Ataşehir ışık enerjisinin derideki melanin tarafından emilerek ısıya dönüşen enerji uygulanan bölgedeki ve bölgenin etrafındaki kıl köklerinin etkilenmesi temeline dayanır. Alexandrite lazer 755nm boyutunda ışık huzmeleri üreten bir lazer çeşididir. Cildin yapısına göre seçilen atım süreleri ayarlanarak istenilen etki elde edilir.

Alexandrite Lazer Ataşehir Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Alexandrite Lazer istenilen bölgeye uygulanan ve 755nm civarında dalga boyu üreterek kıl köklerini hasara uğratma prensibiyle kullanılan bir lazer türüdür. İçerisinde buluna Alexandrite kristali sayesinde yüksek dalga boylarında ışık üretir. Bu dalga boyu nedeniyle açık cilt tiplerinde kullanılması daha uygundur. Aynı zamanda melanin tarafından iyi tutulan Alexandrite lazer açık cilt rengine sahip insanlarda çok daha iyi ve uzun vadeli sonuçlar vermektedir.

Alexandrite Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Alexandrite lazer kalın tüylerin ve kılların olduğu bacak, genital bölge ve koltuk altı gibi alanlarda başarılı sonuç vermektedir. Yüz ve boyun bölgesi gibi daha ince tüylerin bulunduğu alanlarda ise daha dikkatli ve uzun süreli seanslar daha etkilidir. Eğer uygulama bu bölgelere yapılacaksa uzman tarafından belirlenen sayıda seansların tamamlanması önemlidir. Bu bölgeler diğer bölgelere göre daha geç sonuç verebilmektedir.

Alexandrite Lazer Uygulamasının Diğer Kullanım Alanları

Alexandrite lazer sadece epilasyon alanında değil çeşitli estetik müdahalelerde de bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

  • Yaş nedeniyle oluşan lekelerin giderilmesi
  • Örümcek damar denilen damar yapılarının tedavisi
  • Doğum nedeniyle oluşmuş vasküler doğum lekelerinin giderilmesi
  • İstenmeyen dövmelerin silinmesi

Alexandrite Lazer Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Diğer tüm lazer tiplerinde olduğu gibi açık renkli ve koyu kıl yapısına sahip tiplerde çok daha iyi sonuçlar veren Alexandrite lazer aynı zamanda koyu ten rengine sahip olanlar tarafından da güvenle kullanılabilir. Bunu yanı sıra ince tüylerde ise diğer lazer çeşitlerine göre daha etkili sonuçlar vermektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın